Journal    Friends    Archive    User Info    memories
  Tātad:: Jauns | FriendsofFriends | Visi |
Tēmturi:: kino | ēst |

Friends of Friends


mapats
9. Aug 2022 19:20

Man patīk skatīties filmas, kuram gan nepatīk, vai ne. Un viena no lietām, ko daru skatoties filmas, kuras man patīk, ir piemērīt sevi pie stāsta tēliem, kuram es atbilstu visvairāk. Ne kurš es gribētu būt, bet kuram atbilstu pēc iespējas vairākos rādītājos, gan fiziskos, gan garīgos, gan morālos, materiālos, visos kas ir būtiski dotajā stāstā. Ļoti vērtīga pieredze, kas liek apzināties savas spējas un iespējas skatīto stāstu piedāvātajās situācijās. Lielākoties līdz galvenā varoņa tēlam neaizvelku, bet kamēr pats to saprotu, tikmēr saglabājas piesaiste dzīvei ar tās īstenībām un iespēja augt, jo neesmu ideāls.

Bet.

Ir viens stāsts, kurā vienmēr esmu un būšu galvenais varonis, tas ir mans stāsts, kuru varu veidot tik traku, vai mierīgu cik vēlos. Un es to daru.

Tags:

4 raksta - ir doma


mazeltov
9. Aug 2022 17:33

Skatījos vienu interviju ar Lembergu (for no reason) un pēkšņi man kā ar bomi pa pieri - manam sencim ir totāli tāds pats izteiksmes stils kā Lembergam!

ir doma


mindbound
9. Aug 2022 16:46

Novēloti pierakstīts secinājums: par spīti laba līmeņa pasniedzējiem un vispārīgi kompetentam mācību materiālam, Neuromatch Academy neiesaku nevienam, kam varētu nepatikt ļoti neveikli un uzbāzīgi organizēts obligāts grupu darbs (no otras puses, tas ir subjektīvi — izteiktiem ekstrovertiem varbūt tas būtu pašā laikā).

Atmetu ar roku un izstājos otrajā nedēļā, tā vietā tagad atkārtoti izeju Coursera UW CSE528 kursu ar veco, bet joprojām aktuālo Dajana un Abota grāmatu, šoreiz ar sertifikātu (pirmo reizi to izgāju tāltālajos laikos, kad oficiālu sertifikātu sistēmas Coursera vēl nebija).

Pēc tam, secībā:

Pašreizējā extracurricular-ā lasāmviela par un ap tēmu:

Vispārīgās pētnieciskās intereses pēc minētā 3 gadu pārtraukuma:

  • Praktiski: joprojām statistisku konektomu automatizēta rekonstrukcija ar data-driven axonal guidance (manas RSU IRC19 prezentācijas temats)
  • Teorētiski: semantisko pointeru arhitektūra [1][2], sk. arī abas C. Eliasmith grāmatas

Atpakaļ pie darba.

Garastāvoklis:: working
Mūzika: Mount Shrine - All Roads Lead Home: Foliage Floor

ir doma


justlive
9. Aug 2022 14:10 Mda...

Šodien sērfojot pa youtubi, uzgāju virsū video ar nosaukumu "12 hour online game coding session", un man sirds momentā sažņaudzās (nolaidās rokas), sāka velties pāri izmisuma un bezspēcības viļņi:
Es pie savas projekta - sapņa, ka varētu paša spēkiem kaut ko uztaisīt un ar to nopelnīt - esmu strādājis mēnešiem ilgi (īstenībā jau gadiem ilgi, jo regulārs darbs pie programmas ir noticis atsevišķos laika periodos ar daudzu mēnešu, pat gadu pārtraukumiem). Es dienā nespēju pastrādāt vairāk par 3-4 stundām, kad no stresa un trauksmes man sāk palikt smagi un fiziski slikti. A te čalis nobliež 12 stundas no vietas un uztaisa online spēli no nulles... Kāda tur man konkurēt-spēja? Kādas man tur cerības ar savu "potenciālu-kapacitāti-nespēju" uzdrošināties cerēt uz tādu atalgojumu, kā dēļ tad būtu bijis vērts censties un sevi mocīt? Ja nu tam priekšniekam, kurš mani pirms desmit gadiem norakstīja, sakot, ka "es esmu pārāk lēns un nekonkurēt-spējīgs, ka visi pārējie uzņēmumā strādā labāk par mani - arī tie, kas sāka strādāt vēlāk -, bija taisnība. Ka es esmu faktiski bezvērtīgs, pārsvarā esmu apgrūtinājums citiem, kā rezultātā mans pilnas slodzes darbs patiešām nav vērtīgāks par 250 latiem, kurus man toreiz maksāja par pilnas slodzes darbu? Un, ka es esmu pelnījis, ka pret mani izturas kā pret bezvērtīgu mēslu, jo reāli mans pienesums ir praktiski bez vērtības, tikai riski kaut ko sabojāt, sačakarēt.

Gadu gaitā pie terapeitiem (daudzskaitlī), no apkārtējiem cilvēkiem, kad viņiem stāstīju par savu darba pieredzi, visi kā viens teica, ka mani toreiz izmantoja, izčakarēja, ka tur nebija nekāds godīgums vai taisnīgs novērtējums. Es biju negodīgā spēlē, kurā man nebija iespēju uzvarēt. Bet katru reizi, kad es piesēžos pie savas programmas kodēšanas, es atgriežos vecajā darba vietā, kurā mani (vispār jau es pats sevi dzinu, jo jutos tik ļoti vainīgs par iepriekš "izgāztajiem projektiem") nodzina kā suni, pazemoja, ņirgājās par mani. Visvairāk es mokos ar to darba aspektu, ka es patiešām ielieku pūles, mēģinot atrisināt lietas, kuras sākotnēji nesaprotu. Ar laiku man pamazāk sanāk gūt panākumus. Beigu beigās es izdaru darbu un man pašam liekās, ka ir sanācis labi, ka manam veikumam būs kāda vērtība un man būtu tiesības cerēt uz pozitīvu vērtējumu (un atalgojumu). Bet... mani izbrāķē. Sāk ņemt mani priekš par lietām, kuras iepriekš netika minētas un par kurām nezināja. Atrada ieganstu, lai man samazinātu izmaksājamo algu. Līdz beigās tad bija iepriekš minētā "manis norakstīšana".

Bet pirms dažiem mēnešiem es apņēmos pabeigt savu projektu un publicēt savas programmas maksas versiju, cerībā, ka varbūt man ienāks kāda naudiņa. Pirms daudziem gadiem es uzsāku programmēšanas pašmācību ar milzīgu sapni, ka es varētu nopelnīt sev iztiku ar paša spēkiem, lai man tad nebūtu jāstrādā uzņēmumos pie briesmīgiem cilvēkiem. Bet laika gaitā tas process ievilkās un sarežģījās. Sākotnējā vēlme būt neatkarīgam izvērtās par milzīgu problēmu, jo būt patstāvīgam nozīmē būt atbildīgam par visiem aspektiem. Ar to es ilgi mocījos un ilgi netiku galā. Es tik ļoti baidījos, ka manā veikumā varētu būt kāds trūkums, par ko tad mani atkal izbrāķētu un ņemtu mani priekšā. Atkal mani norakstītu. Realitātē gadiem ilgi "darbs pie manas programmas un mana sapņa" bija nekas vairāk kā attaisnojums sev un citiem, ka es daru ko jēdzīgu ar savu dzīvi. Realitātē es ikdienā turpināju mocīties ar izmisumu, ka netieku galā ar šo slodzi un atbildību. Bet šogad es apņēmos to novest līdz galam. Nevis ar sākotnējo sapni nodrošināt savu dzīvošanu tieši ar šo veikumu, bet vienkārši izbeigt šo iestrēgšanu "kā nu būs? vai varētu sanākt? utt. utjp." apsvērumos. Lai izbeigtu visas tās bailes par potenciālām neveiksmēm un ilūzijas par lieliem panākumiem. Gāja smagi, bija nemitīgi pašpārmetumi, ka mans darba temps un darba apjoms dienā ir ļoti nepietiekams. Ka man vajadzētu sevi spiest vairāk, pārvarēt sevi vairāk, jo tikai tad es kļūšu par labāku programmētāju. Jo es turpinu savu tagadējo strādāšanu pie sava projekta vērtēt un salīdzināt atbilstoši manai darba pieredzei. Visvairāk es mocos ar apziņu, ka visi mani centieni būs pa velti, jo "es neesmu pietiekami ātrs, es neesmu konkurētspējīgs". Bet interesanti bija tas, ka tās mokas rodas tad, kad es domāju un vērtēju savu darba pieredzi. Pati strādāšana-programmēšana ir bijusi dažkārt pat aizraujoša un patīkama pieredze. Beigu beigās man sanāca izdarīt visu, ko iepriekš biju apņēmies izdarīt. Smagāk gāja ar visiem ar programmēšanu nesaistītajiem aspektiem, lai varētu publicēt savu programmu kā maksas produktu. Man bija milzīga nedrošība un avantūras sajūta, ka pilnīgi nelabi metās ap dūšu. Un pāri visam tā nerimstošā apziņa, ka viss būs pa velti un ka realitātē man būtu jādara daudz vairāk, daudz ātrāk, daudz ilgāk - ko es nedz spēju, nedz arī vēlos darīt. Bet galu galā izdarīju arī to. Savu programmu publicēju. Google to izvērtēja un palaida google play. Tiesa, programma vēl nav "atrodama". Bet vismaz pagaidām mana bilance ir apaļa nulle. :/

Atgriežoties pie youtuba 12 stundu programmēšanas video, sākotnējais izmisuma vilnis nedaudz noplaka, un es turpināju skatīties, jo par spīti visiem pārdzīvojumiem un izmisumiem, bija arī neliela interese. Turpināju skatīties. No vienas puses, protams, ļoti iespaidīgi likās viņa kodēšanas temps, un man nāca virsū izmisuma viļņī par to, cik lēns ir mans programmēšanas temps. Bet tajā pat laikā es praktiski visu sapratu, ko viņš dara, lai arī man ar python nav bijusi faktiski nekāda pieredze. Valoda bija nezināma, bet visādi citādi programmēšanas process man bija saprotams: klases, objekti, funkcijas, parametri utt. Pēc tam paskatījos info par pašu video veidotāju, un radās iespaids, ka viņš nav viduvējs standarta programmētājs. Iespējams, ka pats programmēšanas process bija iepriekš sagatavots un ne 100% autentisks. Un, kad paskatījos komentāros, lielais vairums bija par to, cik iespaidīgs ir šāds programmēšanas process, cik maz cilvēki vispār saprata, ko tas programmētājs dara. Nonācu pie domas, ka varbūt es tomēr varētu nebūt tik bezcerīgs, kā mani savulaik novērtēja un kam es pats visus šos gadus biju pieradis noticēt.

1 raksta - ir doma


evy
9. Aug 2022 14:34 atgadījums Šveices alpos, tādā mazliet nekurienē:

L: - tā, tu tagad kāp re, tur tajā vietā, pieturies ar rokām arī, lai izskatās, ka kāpiens baigi grūts, es tad fočēšu...neskaties kamerā...
es: - jā ok. nu, šitā..? tu jau fočē?
balss no augšas: - vai es tiešām dzirdu latviešu valodu?!

nu, bet, protams! jo tikai vispiemērotākajos brīžos, kad liekas, ka tevi TE JAU NU TOČNA neviens nesapratīs - tadāāā! vēl viena latviešu daiļava kāpj tajā pašā kalnā! (ok, viņa jau kāpa lejā, kad mēs tikai sākām kāpt uz augšu)

latvieši, jūs esat visur! :)

6 raksta - ir doma


yulungu
9. Aug 2022 13:10 Pēdējo reizi ēdu 08.08. plkst 21

Lai cik ļoti gribētos ēst un siekalas tecēja no kolēģu pusdienu smaržas... Pusdienās uztaisīju melnu kafiju.
Pamēģināsim missalises ieteikumu par badošanos. (Palasījos internetus un manā gadījumā efektīvas ir 3-5 dienu badošanās).
Galvenais vakarā, kad savākšu meitenes neiegrābties pārtikā.
Visādi citādi, ar to vati darbā ir tāpat kā ar krieviju randomā - dara ko grib, bet visi faking klusē.
Un tiktoku es nedrīkstu skatīties, jo tur pilns ar atgādinājumiem, ka es nedaru to ko patiesībā gribu.

Garastāvoklis:: Painfull
Mūzika: Muse- Will of the people

5 raksta - ir doma


penny_lane
9. Aug 2022 12:11

es ticu, ka vērtīgas pieredzes ir it visas, ko var izpurināt kā tādu palagu, caurskatīt, ieraudzīt labo, ieraudzīt slikto, sakārtot plauktiņos, paturēt siltumu, izvēdināt sāpi. es ticu, ka cilvēki savā būtībā ir labi. es ticu, ka nav nākotnes bez pagātnes. un es ticu, ka var iziet cauri dzīvei, nevienu neienīstot.

bet es neticu, ka tas ir viegli.

ir doma


wowow
9. Aug 2022 11:28 Par kino pilnīgo bezjēdzību


Pēc krēma divām lietošanas nedēļām, esam pamanījuši, ka vīra dzimumloceklis palielinājās par 5 cm!
Mēs bijam šokā, tas bija pārsteidzošs rezultāts!
Tā lūk arī notiek.
Nekad pat nevarēju iedomāties, ka kaut kāds augu ekstrakts spējīgs tik spēcīgi ietekmēt uz mūsu ķermeni.
Krēma cena līdzīga 2 kino biļetēm.
Domājiet paši – vai tas ir daudz vai maz, ņemot vērā kino pilnīgu bezjēdzību.

3 raksta - ir doma


mapats
9. Aug 2022 10:19

ir doma


lavametender
9. Aug 2022 07:04

Tramps sēdēs, lol

8 raksta - ir doma


sramgni
9. Aug 2022 00:32 bushing

Skrituļdēļu bukses.

ir doma


sramgni
9. Aug 2022 00:21 trucksss

No paša sākuma izvēlējos Venture trekus, jo izlasīju, ka tie ir "visstabilākie", kā arī man patika, kā tie izskatās. Kad pirmo reizi izmēģināju Independent, biju pārsteigts, cik ļoti tie izmainīja dēļa sajūtu un kontroli, cik atšķirīgs bija veids, kā tie griežas. Skaidrs, ka dodu priekšroku tam, ko esmu pieradis lietot, bet es nenožēloju savu izvēli, man patīk mani Venture ar Independent vidējās cietības oranžajām buksēm (bushing). Neparasti, ka Venture nepārdod vietējos veikalos, bet vismaz pārdod Independent bukses, kuras der Venture trekiem.

ir doma


mapats
8. Aug 2022 23:16

Sākās! Es jūs brīdināju, ja kas.

* Nošpricētāju bandai jau viss ir skaidrs - "...Lai gan pilnīgi skaidras atbildes par to, kā Covid-19 izplatīsies rudenī un vai vīruss iegūs sezonalitātes raksturu līdzīgi kā gripa, jau tagad infektologiem, epidemiologiem un citiem speciālistiem ir skaidrs, ka, visticamāk, pret Covid-19 jāpiemēro sezonālās vakcinācijas princips."

* Jūsu iepriekšējās špricītes neskaitās: “Vairs nav aktuāli skaitīt, cik vakcīnu devas iepriekš ir saņemtas un cik reižu vīruss pārslimots - šoruden jāsaņem jauna vakcīnas deva.”

* Kā šitais murgs iet kopā ar zinātni? - "...Pēc pārslimošanas vakcināciju var veikt mēnesi pēc pirmo simptomu parādīšanās vai pēc pozitīva Covid-19 testa. ..."

* Plāni ko darīs "...Jau pirms Imunizācijas valsts padomes secinājumiem un ieteikumiem arī Veselības ministrijas sagatavotajos scenārijos Covid-19 izplatībai rudenī pieļauj, ka būs nepieciešama visas sabiedrības vakcinācija. ...".

https://neatkariga.nra.lv/veseliba/388557-infektologe-soruden-javakcinejas-visiem

1 raksta - ir doma


iokaste
8. Aug 2022 21:35

kad biju sīks, allaž brīnījos - kā tik neglītiem cilvēkiem var sanākt skaista mūzika.

1 raksta - ir doma

hessin8. Aug 2022 20:52 Nejaušu faktu vācelīte no SV2022 kandidātu anketām

18 kandidāti (no 1832) ir norādījuši, ka viņiem ir velosipēds. Diviem pat divi. Un, nē, viņi visi nav no Progresīvajiem, lai gan ir padaudz.
9 kandidāti norādījuši, ka viņiem ir divritenis. Neviens no tiem nav no Progresīvajiem.

2 raksta - ir doma


saccharomyces
8. Aug 2022 20:09

"krievija ir valsts, kas eksportē vardarbību"

1 raksta - ir doma


mapats
8. Aug 2022 19:52

Mērķtiecīgi griboša nezinība.

ir doma


dzeltens
8. Aug 2022 19:44

Gribat redzēt kaut ko patiesi scary?
https://www.facebook.com/mrs.latvija

12 raksta - ir doma


mindbound
8. Aug 2022 17:17

Apdeitoti LCF parauga dati, 268 → 292 ieraksti: https://gist.github.com/mindbound/fff394b421fbe254a74ca75df0a44b08

P.S. Atvainojos jz. [info]nistagms par netīšu “blacklistošanu”, saraksts labots un atjaunots.

Garastāvoklis:: working
Mūzika: Угасание - Пустоты: Прозрачность

ir doma


yulungu
8. Aug 2022 16:47

Ouuuu faaaaakkkk
Tikko parakstīju sev nāves spriedumu darbā.
Aizrādīju krievenei, lai griež ātrāk getras, jo tas ir steidzami.

ir doma

Back a Page - Forward a Page