Journal    Friends    Archive    User Info    memories
  Tātad:: Jauns | FriendsofFriends | Visi |
Tēmturi:: kino | ēst |

mīlu gan


honeybee
5. Dec 2021 18:24

note to self: Laurie Anderson: O Superman ir totāla bournouta dziesma

Hello?
Is anybody home?
Well, you don't know me, but I know you
And I've got a message to give to you
Here come the planes
So you better get ready
Ready to go
You can come as you are, but pay as you go
Pay as you go

1 raksta - ir doma


neraate
5. Dec 2021 17:48

Uzsitu sev uz pleca, visu kā māte esmu izdarījusi pareizi: kad sīkas zīmē vienradzēnus ar mammām, mammām ir arī nelieli divu pupu tesmeņi!

ir doma


neraate
5. Dec 2021 16:56

Klimata dēļ nesaprotu, kad mazgāt matus un kad likt sejas krēmu. Vajag gan to, gan to. Otro gan diemžēl katru dienu pa vairākiem lāgiem

Un jums, dāmas, kā skaistumkopšanas rituāli pamainījušies?

6 raksta - ir doma


honeybee
5. Dec 2021 16:36

Uzminiet, kurš nupat attapās, ka 17. decembrī jālasa diezgan sarežģīts referāts, kuram šobrīd ir pieejams tikai ļurcīgs abstrakts. (nav konference, bet būs publiski pieejams).

nēnu labi, ka es to aptvēru, izklaides pēc konspektējot rakstu, kuru plānoju tur izmantot, bet nu ejiet ka nost, man vajadzēja par to attapties rīt, nevis manā "es tagad ne par ko nestresošu" dienā :D

2 raksta - ir doma


martcore
5. Dec 2021 15:26

sk. Karlsena-Nepo astoto partiju onlainā
dear god, kādu spoguli Jans ir uzkonstruējis!
kaut kādu mainfīldu vispār

6 raksta - ir doma


martcore
5. Dec 2021 14:47

lūk, es tādu neatceros, kad viens čuvaks publicē manifestu, pats nobīstas mo saviem vārdiem, un manifestu likvidē, pēc tam atnāk otrs čuvaks, kas viņu mēģina aizsargāt (no kā?), pūdelis jāj uz ponija šovs

4 raksta - ir doma


black_data
5. Dec 2021 14:21 Die Entzauberung der Welt

Un nekad tie visi Gobzemi un Šleseri nekur nepazudīs.

https://youtu.be/wi7SRWuL4m4

ir doma


virginia_rabbit
5. Dec 2021 12:59

Simo: šī ir tā pati diena, kad es vēmu no adventes kalendāra #3

ir doma


usne
5. Dec 2021 11:59

toties es uzzināju, ka privātpersonām par neizkārtu karogu kopš 2015. gada sodu uzlikt nevar:
https://www.la.lv/atceries-svetkos-godinat-savu-valsti-kads-ir-sods-par-neizkartu-karogu

ir doma


neraate
5. Dec 2021 11:47

Esmu iestrēgusi iekšējā diskusijā. Vai man pelmeņus (kuru mājās nav) gribas tik ļoti, lai ietu Tur Ārā, vai negribas

:D

1 raksta - ir doma


black_data
5. Dec 2021 11:03 Amor fati

Visbiežāk pēkšņi atgādinājumi par visu mūsu mirstību tiek uzskatīti par life changing experience - kāda tuva cilvēka nāve, potenciāli nāvējoša slimība, negadījums. Tas tad nu esot atgādinājums, ka dzīve ir īsa, un nav tik daudz laika, lai nodotos visādām nesvarīgām lietām. Man ir radies priekšstats, ka cilvēki tomēr ir tendēti atgriezties ierastajās sliedēs, pat ja uz laiku viņi get high on adrenaline.

Daudz interesantāks man šķiet domu eksperiments, ko tu darītu, ja tu uzzinātu, ka tev sava dzīve precīzi tāda kā tā ir būtu jānodzīvo bezgalīgi daudz reizes. Lūk to es saucu par scary shit, nevis nāvi. Tā kā allegedly šīs idejas autors ir Nīče, tad lūk šo es saucu par īstu triecienu reliģijai. Pieņemot, ka reliģija radās kā atbilde uz cilvēku bailēm no savas mirstības. Tādā ziņā reliģija ir labs instruments, lai attaisnotu visas dzīves ciešanas, jo beigās nāve izrādās ir izeja, un kaut kur tur būs labāk. Doma par bezgalīgo atkārtošanos šinī ziņā ir daudz nežēlīgāka, un ja kādu izdotos pārliecināt par šāda scenārija reālumu, no šī cilvēka varētu sagaidīt ļoti interesantus dzīves lēmumus.

ir doma


indulgence
5. Dec 2021 10:15 šodien nacionālās sēras

Pret latviešu tautu vērstā totalitārā komunistiskā režīma genocīda upuru piemiņas diena ir atzīmējama decembra pirmajā svētdienā.

Dziļi sērojam par 1937-38. gados nogalinātajiem latviešu revolucionāriem, Sarkanās armijas komandieriem, čekistiem un padomju kultūras darboņiem, kuri 1918-20. gados lēja asinis, cīnoties pret jaundibināto “buržuāzisko” Latviju, patvērās savā jaunajā tēvzemē Padomju Krievijā, un atsacījās atgriezties Latvijā arī tad, kad starpvalstu līgums to ļāva.
Daudzi tomēr izrādījās nenoturīgi savā raksturā un devas uz Latviju, ar katru gadu latviešu īpatsvars saruka. 1926. gadā Krievijā bija palikuši 126 277 latvieši, bet 1937. gadā palikuši vairs tikai tie, kam bija svarīga motivācija neatgriezties (vai nebija motivācijas atgriezties) - kopskaitā 66 843.
1938. gadā sākās “genocīds” – tikai par to, ka “ir latvieši”, tika represēti “gandrīz visi” – akurāt 22 360 cilvēku (no tiem 70% nošauti vai uz konclāģeriem).
Acīmredzot pārējos 44 483 nevarēja atrast. Tie turpināja celt sociālismu, daudzi 1940. gadā ieradās to veikt Latvijā.

P.S.
Par upuri režīma patvaļai krita tik ievērojami latvieši kā, piemēram, 1905. gada varonis un Bīlenšteina arhīva dedzinātājs Dāvis Beika, Sarkanās armijas pirmais virspavēlnieks Jukums Vācietis, GULAGa izveidotājs Teodors Eihmanis, t.s. “sarkanā terora” autors Mārtiņš Lācis ("Mēs nekarojam pret atsevišķām personām. Mēs iznīcinām buržuāziju kā šķiru. Izmeklēšanā nemeklējiet materiālu un pierādījumus, ka apvainotas darbos vai vārdos darbojies pret padomju varu. Pirmais jautājums, kuru jums viņam jāpiedāvā - kādai šķirai viņš pieder, kāda viņam ir izcelsme, audzināšana, izglītība vai profesija. Šiem jautājumiem arī jānosaka apsūdzētā likteni. Tā ir sarkanā teora jēga un būtība.") u.c.

3 raksta - ir doma


pavisam
5. Dec 2021 09:23

Kāds franciski dzirdošais nevar izstāstīt, ko otrajā Kevinā onkuliņš stāsta Kevinam?
Ko var monolītā klucī runāt, kad bērns tev uzdod īsu jautājumu?!

Nevermind, mazliet māku google.

Ja nu kāds nemāk, te būs:
"I come from France, I'm a tourist here. It's the 1st time I come in USA. Can't you please tell me if there is a good restaurant ? Only (no sense). Maybe, your parents know a good place (to eat)?. Why don't you answer ? You speak French a little ? I don't speak English at all. Hey ! You could help me ! You don't want to talk to me, do you? You don't want? Are you sulky me? music"

Tags:

2 raksta - ir doma


pavisam
5. Dec 2021 08:42

Līva stāv ar nokritušām lampiņām rokās.
- Es viņas uzkāru tā, lai mani garie draugi tās nenorauj!!!
- Cik ir tavs garākais draugs?
- Katrīna, metrs astoņdesmit!
(Gendalfs pagriežas) - Metrs astoņdesmit trīs, baby!

Tags:

4 raksta - ir doma


indulgence
4. Dec 2021 22:12 rīt pieminēsim varoņus ar sēru lentām pie karogiem

Akurāt pirms 116 gadiem varonīgie latvju brīvības cīnītāji 1905. gada decembrī veica vienu no savām spožākajām militārajām operācijām:

“Mācītājmuižai pieejam trijās grupās, pa seši vīri katrā. Pirmā grupa virzās pret rijām. Otrā – ieņem pozīcijas aiz parka vārtiem pie lielceļa. Trešā – tuvojās kalpu ērbērģim. (..) Šis melnsvārcis daudz rakstījis par latviešu pirts lāvām, lākturiem un lemesnīcām. (..) Viņš ir Baltijas “koka laikmeta” pētnieks un latviešu “nacionālās” kultūras veicinātājs! Atzīts lietpratējs latviešu lietās un Krievijas Zinātņu akadēmijas korespondējošais loceklis.
Īss svilpiens. Esmu palicies iepakaļ. Steidzos, piekļaudamies kalpu ērbērģa sienai.
Klauvējam pie loga. Iznāk mūsu partijas biedre Lince. Slēpdama uztraukumu, viņa stāsta nepatīkamas lietas: Bīlenšteins aizšmaucis… No viņa ģimenes locekļiem muižā neviens nav palicis.
- Velns un desmit sātani! – šņāc Velna Roberts.
- Bet muižu mēs dedzināsim! – cieši nosaka Lielais Roberts.
... )

2 raksta - ir doma


sirdna
4. Dec 2021 21:27

Ceturtā no astoņām vaimanām būs priecīga, jo lielais darbs jau pusē.

Acīs iekrita pastmarka no visai savādas teritorijas - Freie Stadt Danzig. Abet protams, es atcerējos, bija tāda Danciga, iesprausta Polijai acī. Vai arī norauta no Vācijas, jo karot ir brīv tikai uzvarētājiem. Kas arī bija praktiski visas manas zināšanas par Dancigas brīvpilsētas spožumu un postu.

Aha, un uz tās pastmarkas bija tāds smalks zīmogs uzsists, raugi, jautrajos divdesmitajos tai apkaimē plauka tāda inflācija, ka nenopriecāties, to es arī atminējos. Markas nomināls bija 10 000 markas, mhm, bet progress bija paņēmis savu un uzsistais zīmogs vēstīja "3 millionen". Bija arī markas ar 10 un 100 millioneniem virsū, pa smalko.

Un tā es paliku, prātodams par Dancigas miestiņu un vai man patiktu dzīvot pasaulē, kur ļaudis nepagūst pietiekami ātri laizīt markas, lai tās nepaceltos cenā par dažiem tūkstošiem, kamēr jamie uzdzer ūdeni.

4 raksta - ir doma


slepkava
4. Dec 2021 20:38

Nesen pieķēru pie domas, ka filmā pateica, bet viņa bija tikai 25 gadi jauna, tāpēc visiem vajadzētu just līdzām. Kurā vecumā, tad drīkst mirt?

5 raksta - ir doma


virginia_rabbit
4. Dec 2021 20:11

pirms vairākiem gadiem Ingmārs mums (ar viltu) dabūja kristiešu gredzenus ar uzrakstu "īsta <3 gaida". es savu, protams, kaut kur, ar bērniem ņemoties, ātri vien pazaudēju. dzīvoju bez un mazliet škrobojos par to, cik labs tāds gredzens.

šodien biju ciemos pie saviem kreiso radikāļu draugiem palīdzēt uzšūt Ziemassvētku zeķi - viņu meitiņai skolā vajadzēja - mācu viņai, kā šuj, un viņa skatās man uz pirkstiem un prasa, kas tie par gredzeniem. saku, ka tie manu vecmāmiņu gredzeni un ka mana vecmāmiņa mani mācīja vispirms šūt, tikai pēc tam burtus pazīt. un ka man bija arī trešais gredzentiņš - paga, kas tur bija virsū rakstīts.. "gribu tevi" vai kaut kas tāds. un viņa man saka - "īsta mīlestība gaida!" es tādu atradu piemājas laukumiņā! Tieši tajā, kur es to visticamāk pazaudēju. un viņa saka - es tev iedošu piemērīt un, ja tev der, tad ņem! tā nu es tiku pie Ziemassvētku brīnuma.

un tas viss dienā, kad Krišjānis aiziet no cibas!

8 raksta - ir doma


honeybee
4. Dec 2021 19:57

Es viļos tā, kā poētiski apraksta iemīlēšanos: gradually and then all at once (pēdējā laikā, šķiet, es viļos daudzkārt biežāk nekā iemīlos)

Bet vilšanās gan ir viena no tām sajūtām, kas ir daudz vairāk par mani nekā par jebko citu, mani un manām ilūzijām (gluži kā iemīlēšanās, piezīmēsim)

Un pēc tam, pār kāda laika, var pavisam mierīgi samelot, teikt, ka mēs taču varam palikt draugi, tā uzbūvējot vēl vienu, šoreiz gan izturīgāku, jo abpusēju ilūziju

7 raksta - ir doma


krii
4. Dec 2021 19:51

Ļoti ceru, ka šīgada labākās dienas vēl ir priekšā.

4 raksta - ir doma

Back a Page - Forward a Page